Aikataulu

5.1. Säännöt julkaistaan ja ilmoittautuminen avataan KITIssä
17.1. Reitti julkaistaan
5.2. klo 21.00 Ilmoittautumisaika päättyy
8.2. Kilpailuun hyväksyttyjen lista ja kilpailijaohje julkaistaan

15.2. Torstai

17.00 Kilpailutoimisto avataan, Mikkelin Kampuksen huoltoparkki D-rakennus. Patteristonkatu 3, Mikkeli
17.00–21.00 Vapaaehtoinen kilpailupapereiden tarkastus, sekä ennakkotutustumismateriaalin jako alkaa kilpailutoimistossa, Mikkelin Kampus (huoltoparkki) D-rakennus, Patteristonkatu 3, Mikkeli. Koskee vain luokkia 1-16.

16.2. Perjantai

6.00 Kilpailutoimisto avataan Mikkelin Kampus (huoltoparkki) D-rakennus, Patteristonkatu 3, Mikkeli

6.00 Kilpailupapereiden tarkastus, sekä ennakkotutustumismateriaalin jako alkaa kilpailutoimistossa, Mikkelin Kampus (huoltoparkki) D-rakennus. luokat 1-16.

7.00 Ennakkotutustuminen alkaa, luokat 1-16.

10.00 Mediakeskus avataan, Mikkelin Kampuksen huoltoparkki, D-rakennus

10.00–18.00 Turvallisuustarkastus, Etelä-Savon Katsastus Uusitie 1, Mikkeli. Koskee vain luokkia 1-16.

16.00 Etuautojen palaveri; (SPAUK, 0-autot, VIP yms.)

17.00 Ennakkotutustuminen päättyy

17.00 Kilpailun osan 1 lähtöön oikeutettujen lista julkaistaan kilpailun virallisella sähköisellä ilmoitustaululla

17.00 Raviradan ovet aukeaa

18.00 Stunt show

n. 18.30-18.40 ilotulitus

18.35 EK1 Ravirata

Kilpailun osan 1. lähtö

18.45 Raviradan ensimmäinen parilähtö sta

19.02 Kilpailun huoltotauko 1, ensimmäinen kilpailija saapuu, ennakkovapaa

19.35 Yötauko Parc Fermè, Mikkelin toriparkki, ennakkovapaa.

22.00 Julkaistaan luokkien 1-16 osalta lähtöön oikeutettujen lähtöjärjestys kilpailun osalle 2 kilpailun sähköisellä ilmoitustaululla

23.00 Mediakeskus suljetaan

23.00 Kilpailutoimisto suljetaan

17.2. Lauantai

7.30 Kilpailutoimisto avataan, Mikkelin Kampus (huoltoparkki) D-rakennus.

8.00 Luokkien 17-25 kilpailupapereiden tarkastus ja materiaalin jako alkaa kilpailutoimistossa Mikkelin Kampus (huoltoparkki) D-rakennus

8.00 Mediakeskus avataan, Mikkelin Kampuksen huoltoparkki D-rakennus.

8.30 Turvallisuustarkastus, luokat 17-25, Uusitie 1, Mikkeli

10.00 Kilpailun lähtö, Mikkelin tori

10.15 Kilpailun huoltotauko 2, ensimmäinen kilpailija saapuu

11.09 EK2 Tuomioja 1

11.34 EK3 Hangastenmaa 1

12.24 Kilpailun huoltotauko 3, ensimmäinen kilpailija saapuu.

13.37 EK4 Hännilä

14.31 EK5 Siikakoski

15.27 Kilpailun kokoomatauko, ensimmäinen kilpailija saapuu.

15.57 Kilpailun huoltotauko 4, ensimmäinen kilpailija saapuu.

17.05 EK6 Tuomioja 2

17.30 EK 7 Hangastenmaa 2

18.19 Kilpailun maali, Mikkelin Tori, ennakkovapaa, ensimmäinen kilpailija saapuu.

Tulosten julkaiseminen, aika ilmoitetaan myöhemmin.

Palkintojenjako, aikataulu ilmoitetaan kilpailijaohjeessa.

20.00 Kilpailutoimisto suljetaan.

20.00 Mediakeskus suljetaan